Wydarzenia

Narodowe Święto Niepodległości

2020-11-11

Życzenia Dyrektora Służby SAR z okazji Święta Niepodległości 11 listopada:
 
Pracownikom obecnym i byłym z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz wszystkim ludziom morza z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, siły i nadziei na drodze ku lepszej wspólnej przyszłości! Niech żyje Polska! Niech żyje Niepodległa!
 

 

Odbiór nowego pojazdu ratowniczego

2020-10-14

W środę 14 października odebraliśmy nowy terenowy samochód ciężarowy Mercedes Unimog przeznaczony ściśle do zadań ratownictwa morskiego. Pojazd ten będzie wykorzystywany przez ratowników Brzegowej Stacji Ratowniczej ze Sztutowa w:
- Ewakuacji poszkodowanych z miejsca akcji
- Transporcie sprzętu medycznego
- Transporcie sprzętu ratownictwa technicznego
- Przewozie ratowników na miejsce akcji
- Wodowaniu łodzi ratowniczej bezpośrednio z plaży

 

Fot: Rafał Goeck

 

Opracował:
Rafał Goeck
Rzecznik Prasowy MSPiR
Wizyta wiceministra Grzegorza Witkowskiego

2020-09-26

Wizyta dnia 26.09.2020 r. wiceministra Grzegorza Witkowskiego na Brzegowej Stacji Ratowniczej w Sztutowie i złożenie kwiatów od Pracowników MSPiR pod pomnikiem poległych mieszkańców regionu Gdańskiego w obozie Stutthof.

 

Fot: MSPiR

 

Opracował:
Rafał Goeck
Rzecznik Prasowy MSPiR
Dzień Ratownika Morskiego

2020-05-21

Dzień Ratownika Morskiego

2019-05-12

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zaprasza w sobotę 25 maja 2019 r. wszystkich chętnych na pokład statków ratowniczych Służby SAR. Jednostki „Kapitan Poinc", "Sztorm" oraz "Wiatr" zacumowane przy nabrzeżu Pomorskim (vis-à-vis Akwarium Gdyńskiego) będą dostępne dla zwiedzających w godzinach 10:30 - 12:30.

Na godzinę 13:00 zapraszamy obecnych i byłych pracowników oraz gości do Auli Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.

W godzinach 14:00 - 14:45 zachęcamy do zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem ratowniczym oraz pokazami, które odbędą się w Basenie Prezydenta przy Nabrzeżu Pomorskim.

Fot: Rafał Goeck

 

Maciej Zawadzki
Dyrektor MSPiR